FASTTELTAT.FI JM

FASTTELTAT.FI JM KOTKA 16.9.2023 TULOKSET

NUORET

1.       Joni Turpeinen             Murska Fiat                                    KotkaUA

2.       Akseli Ruoppa              AMR Motorsport VW                       AnkUA

3.       Santtu Timperi            JK Powerwork Ford                          VihUA

4.       Ossi Paasiranta            Huippu völvö                                  Päij-HUA

5.       Jasper Härkönen         paroni racing golffi                           MhMK

6.       Miska Pylväläinen        Kunnaksen Metalli VW                      LahUA

7.       Jimi Knuuttila              Joonan laina s-kortti                        Päij-HUA

8.       Juho Paaso                 BMW 318i(E36)                              ValUA

9.       Oliver Väre                 Kuljetus A.Taponen kupla                 THU-TEAM

NAISET

1.       Jenna Kaartinen         Wanha Rouva Corolla                       LprUA

2.       Olivia Väre                Ompun golffi                                   THU-TEAM

3.       Erna Lempinen          MörköVolvo                                     PadMU

4.       Iina Klemettilä           opel ärtsy                                       AnkUA

5.       Kati Liikonen            Ruttuset Racing Toyota                      Päij-HUA

TUUPPARIT

1.       Jussi Räty                 Kotkan AutoTalo Fiat                        HamUA

2.       Harri Pylväläinen       Kunnaksen Metalli VW                      LahUA

3.       Joona Toikka            Fiat 600                                          AnkUA

4.       Kimmo Mäkinen        Autopeltikorjaamo VW                      HyUA

5.       Arto Harju               VW                                                 Päij-HUA

6.       Joni Mäkinen            Papan Paja VW                                LopUA

7.       Simo Suni                Renttu Racing Fiat                            LuuUA

8.       Sami Velin               Paroni Racing vw                             MhMK

9.       Mikko Sauranen       Tarfall Racing Peugeot                      HyUA

10.   Sisu Seppälä            Fiat 600                                         Päij-HUA

EVK

1.       Santeri Fält              Rattipolku Racing Ford                     ValUA

2.       Jarno Vanhatalo       Bmw                                              ValUA

3.       Paavo Töytäri          Inter Marine BMW                           HamUA

4.       Jenna Kaartinen       Wanha Rouva Corolla                      LprUA

5.       Erkki Hiltunen          FASTTELTAT.FI Honda                     KotkaUA

6.       Juhani Kuvaja          JK Powerwork Ford                         KaUA

7.      Jari Honkonen          Peugeot 205                                  KotkaUA

8.       Niko Virtanen           Saab 900                                      HamUA

9.       Jussi Järvinen          Saab 99                                        VihUA

10.   Juho Nyberg           RahkamäkiRacingVauxhall                KalUa

11.   Eetu Lempinen        Siskon MörköVolvo                          PadMU

 

 

YLEINEN

1.       Arto Harju                Vw                                              Päij-HUA

2.       Harri Pylväläinen       Kunnaksen Metalli VW                   LahUA

3.       Juha Töytäri             Renta BMW                                  HamUA

4.       Simo Suni                Renttu Racing Fiat                         LuuUA

5.       Niko Virtanen           Saab 900                                     HamUA

6.       Jussi Räty                Kotkan AutoTalo Fiat                     HamUA

7.       Sami Fält                  Rattipolku Racing Ford                 ValUA

8.       Kai-Petteri Koivisto    Klemolan Betoni Ford                   LemUA

9.       Sami Väre                SV KUIVAUS WEEVEE                   THU-TEAM

10.   Niko Tasala              oldhouse racing volvo                   ValUA

11.   Heikki Syrjä              Ruttuset Racing Volvo                  Päij-HUA

12.   Jani Antamaniemi     JoSa-Huolto Kupla                        KalUa

13.   Jarkko Hirvonen       Lahden Kansityö Volvo                  OriUA

14.   Arto Petlin               AP Autobro Ford                          VääUA               

 

 

Rata vuokra infoa

Radan vuokraushinnasto ulkopuolisille, radan ollessa auki. Seuran omat kuljettajat erillisesti sovittavissa jääradalla ajettaessa, kesällä rata vapaa seuran jäsenille.

 

Maksu maksetaan seuran tilille, käteistä rahaa tai pankkikortteja ei käsitellä.

FI59 5172 0220 1449 44

 

 

Ilmoittautuminen

Ajopäivään osallistumisesta ilmoitettava kaksi päivää aikaisemmin sähköpostilla, osoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Kuljettajakohtainen päivämaksu

Soraradalla:
Crosskart alle 250cc 10€ 
Crosskart yli 250cc 20€
Jokkisautot 20€ 
Ralli ja Rallicross autot 50€

 

Jäsenmaksut 2023

Seuramme jäsenmaksu-paperilaskuihin olisi KITI-järjestelmän mukaan pitänyt muodostua eräpäiväksi 28.2.2023 eli nyt on sattunut KITI:n ja Postin sovelluksen välillä jokin häikkä.
Eli näin, laskut maksuun helmikuun aikana, kiitos.

Koniwatit Valloillaan Tulokset

Koniwatit Valloillaan 20.8.2022   TULOKSET    
Kotka UA          
           
NUORET:          
1. Skog Joona VääUA pitkäpelti volvo  
2. Ikävalko Joni Päij-HUA Kotkan Autotalo VW  
3. Paasiranta Ossi Päij-HUA Huippu bemmi  
4. Nousjoki Veeti Päij-HUA Ruttuset racing OPEL  
5. Seppälä Sisu Päij-HUA      
6. Ahola Kaapo LopUA Punaportti Fiat  
7. Komonen Elias TerUA Tuulennopea Citroen   
           
NAISET:          
1. Kaartinen Jenna LprUA Wanha Rouva Corolla  
2. Timonen Saara AnkUA PytäräMotors Peugeot  
3. Yrjölä Mia LahUA Eräpolku Racing Ford  
4. Pekkarinen Irma ELIMÄEN MU Aave golf    
5. Väre Olivia THU-TEAM Ompun volkkari  
6. Hämäläinen Aulikki KotkaUA VakkariGolffi    
7. Höglund Miisa THU-TEAM kuljetus A. Taponen opel
           
EVK:          
1. Töytäri Paavo HamUA Inter Marine Sierra  
2. Honkonen Jari KotkaUA Ford Escort    
3. Saarela Ville LahUA Eräpolku Racing Ford  
4. Höglund Mika THU-TEAM Opel    
5. Kuivalainen Niko JoeUA Jokipilke.fi Volvo  
6. Petlin Arto KalUa Kiveriön Auto-osa Ford  
7. Hietapohja Hemmo AnkUA PytäräMotors Amazon  
           
TUUPPARIT:          
1. Pöntynen Panu LuuUA Yellowhammer Fiat  
2. Korhonen Janne AnkUA IVOMIT PAINEAUTOT VW 
3. Alppirinne Juha KotkaUA Rainmaker VW  
4. Harju Arto Päij-HUA VW    
5. Fält Sami ValUA Rattipolku Racing Fiat  
6. KARNAATTU JUHANA LahUA KaikkoneMTRSPRT FIAT  
7. Jaatinen Tero KotkaUA Roppakorjaamo Fiat  
           
YLEINEN:          
1. Pöntynen Panu LuuUA Yellowhammer Fiat  
2. Alppirinne Juha KotkaUA Rainmaker VW  
3. Korhonen Janne AnkUA IVOMIT PAINEAUTOT VW 
4. Varpenius Ari HeiUA Racing 45 Mazda  
5. Höglund Miska THU-TEAM Anne Lehto opel   
6. Saarela Ville LahUA Eräpolku Racing Ford  
7. Hietapohja Hemmo AnkUA PytäräMotors Peugeot  
8. Arola Antti AnkUA AA Racing Saab  
9. Kaartinen Jenna LprUA Wanha Rouva Corolla  
10. Tanska Timo KotkaUA Firomet Oy Fiat  
11. Siuruainen Eero  KotkaUA Corolla E    
12. Selin Jami Päij-HUA Ruttuset Racing Volvo  
13. Ahola Jari LopUA Punaportti Fiat  
           
SENIORIT:          
1. Varpenius Ari HeiUA Racing 45 Mazda  
2. Paukkuri Pekka AnkUA Saaristorakennus Toyota  
3. Pohjola Sami AnkUA Opel    
4. Huhtilainen Kari HeiUA Erämies ja kumppanit OPEL
5. Väre Sami THU-TEAM Annikan pikku fiiu.  
6. Harju Arto Päij-HUA VW    
7. Hiltunen Erkki KotkaUA Firomet Oy Fiat  
8. Suursalmi Jyrki AnkUA KaikkoneMTRSPRT FIAT  

Kannatusjäsenet